Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Pedagog
  Biblioteka
  Rada Rodziców
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
gimosieciny@wp.pl

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

"Poetą się nie jest. Poetą się bywa" - spotkanie z poezją

Czym jest poezja? Jaką pełni rolę w życiu współczesnego człowieka? Jak bardzo jesteśmy wrażliwi na piękno słowa? Na te pytania mogliśmy odpowiedzieć sobie podczas spotkania z poetką regionalną p. Ewą Chrząszcz- Raniszewską, które było skierowane do gimnazjalistów i miało miejsce w Szkole Podstawowej w Osięcinach (aula) dnia 22 maja 2019 roku. Na spotkanie przyjęła również zaproszenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach p. Iwona Sikorska.

więcej
Sukces naszych uczniów

 10 kwietnia 2019 roku w Centrum Edukacji Młodzieży   im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku zostały wręczone nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla laureatów i finalistów Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach pt. "Bohater Polski niepodległej Marian Rejewski - życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski XX i XXI wieku".

więcej
"Słodkie babeczki" na zajęciach koła bibliotecznego

Na gorączkowej pracy upłynęły przedświąteczne zajęcia Koła Miłośników Biblioteki. Uczestnicy zajęć postanowili udekorować własnoręcznie wielkanocne babeczki. W tym celu przynieśli owoce, bitą śmietanę, masę kajmakową, polewę czekoladową i kolorową posypkę.  Spod pracowitych rąk wyszły bajecznie kolorowe, pięknie udekorowane i smakowite babeczki, które z żalem, ale w szybkim tempie i z ogromnym apetytem zniknęły z talerzy ;-)


Irena Zakrzewska

więcej
Egzaminy gimnazjalne

W dniach 10-12 kwietnia 2019 roku odbyły się egzaminy gimnazjalne- warto dodać, że już po raz ostatni. Uczniowie pisali test z historii, następnie z języka polskiego, później z przedmiotów przyrodniczych i matematyki a na koniec sprawdzano wiedzę z języka nowożytnego. Do egzaminu gimnazjalnego w naszej placówce przystąpiło 55 uczniów.
Wyniki egzaminów poznamy 14 czerwca 2019. Życzymy wszystkim jak najwyższych osiągnięć i dostania się do wymarzonych szkół!!!!

więcej
Sukcesy uczniów w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Radziejowie.

W piątek 29 marca w Radziejowie odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom".

więcej
Udział we Włocławskich Targach Szkół, Pracy i Rzemiosła

     Dnia 3 kwietnia 2019r. uczniowie klas VIII i  III gimnazjum udali się pod opieką nauczycieli: p. Edyty Nowak, p. Barbary Rosińskiej, ks. Michała Laskowskiego, p. Andrzeja Rozpędowskiego, p. Zbigniewa Tumińskiego, p. Agnieszki Matkowskiej na Włocławskie Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła, które odbyły się w Hali Sportowej OSiR.

   Wyjazd był okazją do poznania oferty edukacyjnej włocławskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.  Zwiedzając stoiska wystawowe  uczniowie rozmawiali z nauczycielami i uczniami, w tym naszymi absolwentami.  Otrzymali foldery informacyjne, materiały reklamujące szkoły. Obejrzeli prezentacje różnych  zawodów i przedsiębiorstw zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych.

 Agnieszka Matkowska

więcej
Dziewczyna z pasją

"Wiesz, co jest największą tragedią tego świata?
Ludzie, którzy nigdy nie odkryli,
co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności."

- Terry Pratchett


      Na szczęście taka sytuacja nie przydarzyła się naszej uczennicy z klasy III C - Idze Szczerbiak. To kolejna "Dziewczyna z pasją", która prezentuje swoje prace w bibliotece szkolnej.

więcej
Laureat Przedmiotowego Konkursu z Historii

Gratulacje!!!

więcej
"Wizyta" - XIX edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego - Dyktando 2019

      Bohaterem XIX edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego w Osięcinach był młodzieniec z Chociebuża, którego niepohamowana żądza nicnierobienia wygnała z domu, aby odwiedzić przyjaciela z Trzebieży, który od niedawna mieszkał w wielokondygnacyjnym budynku.

więcej
Osięciny górą!

Dnia 28 marca 2019 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego w Radziejowie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poeci- Dzieciom" zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy pod patronatem Starostwa Powiatu Radziejowskiego. Miło nam poinformować, że Szkołę Podstawową w Osięcinach reprezentowali uczniowie: Sebastian Strzyżewski (klasa V e) oraz Gabriel Jałoszyński (klasa IV c) i zajęli odpowiednio I i II miejsce!!! Chłopcy recytowali wiersze o tematyce wiosennej. Swój występ wzbogacili odpowiednią gestykulacją a także strojem, czym zachwycili jury.
Gratulujemy wykonawcom oraz ich opiekunom: p. Katarzynie Simińskiej i p. Anecie Ratajczyk.

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska