Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Pedagog
  Biblioteka
  Rada Rodziców
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
gimosieciny@wp.pl

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

19 czerwca 2019 roku o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej  w Osięcinach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, a o godz. 10.30 w budynku Gimnazjum pożegnanie absolwentów.

Spotkanie poprowadził dyrektor szkoły pan Andrzej Polaszek. Obecni byli: wicedyrektor pan Andrzej Rosiński, wicedyrektor pani Grażyna Kamionka, przedstawiciele Rady Gminy, Rady Rodziców, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy niepedagogiczni szkoły, rodzice, uczniowie.

więcej
Projekt edukacyjny "Spotkanie z fizyką"

      W kwietniu i maju bieżącego roku w naszej Szkole realizowany był przez klasy ósme i trzecie gimnazjum projekt edukacyjny "Spotkanie z fizyką". Brali w nim udział uczniowie zainteresowani fizyką, chcący rozwijać swoje wiadomości i umiejętności. Celem projektu było pokazanie, czym zajmuje się fizyka i zainteresowanie młodszych uczniów tą dziedziną nauki a także utrwalenie poznanych praw i pojęć fizycznych.

więcej
Piknik klasy III b

     W piątek 14 czerwca 2019r. udaliśmy  się wraz z opiekunami p. Beatą Gawrońską i p. Barbarą Rosińską na piknik klasowy do pobliskich Bartłomiejowic. Wspólnie z rodzicami urządziliśmy grilla. Po poczęstunku aktywnie spędzaliśmy czas wolny w miłej atmosferze m.in.: ćwiczyliśmy na siłowni, graliśmy w siatkę, słuchaliśmy muzyki. Pogoda dopisywała, więc można było również się opalać. Dzięki temu piknikowi mogliśmy spędzić ze sobą ostatnie wspólne chwile w tym zespole klasowym przed końcem roku szkolnego. Na pewno zachowamy z tego dnia bardzo dobre wspomnienia, które zapadną nam w pamięci na wiele kolejnych lat. Wraz z wychowawczynią serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pikniku.

Monika Roszak

uczennica kl. 3b

więcej
MEMORY MASTER

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły dwukrotnie uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie leksykalnym Memory Master.

więcej
Blikie spotkania z literaturą

      W ramach przedsięwzięcia zaplanowanego przez p. Ewę Staniszewską, p. Irenę Zakrzewską oraz p. Anetę Ratajczyk w klasach trzecich gimnazjum miały miejsce różne literackie działania mające na celu przybliżenie uczniom wiedzy na temat ważnych pisarzy i poetów polskich, uwrażliwienie ich na piękno języka  polskiego a także podniesienie kompetencji czytelniczych.

więcej
"Podróże kształcą"

W dniach 29-31 maja 2019 roku chętni uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Osięcinach wraz z opiekunami (p. Beatą Gawrońską, p. Edytą Nowak oraz p.Anetą Ratajczyk) udali się na wycieczkę do Niemiec.

więcej
"Poetą się nie jest. Poetą się bywa" - spotkanie z poezją

Czym jest poezja? Jaką pełni rolę w życiu współczesnego człowieka? Jak bardzo jesteśmy wrażliwi na piękno słowa? Na te pytania mogliśmy odpowiedzieć sobie podczas spotkania z poetką regionalną p. Ewą Chrząszcz- Raniszewską, które było skierowane do gimnazjalistów i miało miejsce w Szkole Podstawowej w Osięcinach (aula) dnia 22 maja 2019 roku. Na spotkanie przyjęła również zaproszenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach p. Iwona Sikorska.

więcej
Sukces naszych uczniów

 10 kwietnia 2019 roku w Centrum Edukacji Młodzieży   im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku zostały wręczone nagrody, wyróżnienia i podziękowania dla laureatów i finalistów Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach pt. "Bohater Polski niepodległej Marian Rejewski - życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski XX i XXI wieku".

więcej
"Słodkie babeczki" na zajęciach koła bibliotecznego

Na gorączkowej pracy upłynęły przedświąteczne zajęcia Koła Miłośników Biblioteki. Uczestnicy zajęć postanowili udekorować własnoręcznie wielkanocne babeczki. W tym celu przynieśli owoce, bitą śmietanę, masę kajmakową, polewę czekoladową i kolorową posypkę.  Spod pracowitych rąk wyszły bajecznie kolorowe, pięknie udekorowane i smakowite babeczki, które z żalem, ale w szybkim tempie i z ogromnym apetytem zniknęły z talerzy ;-)


Irena Zakrzewska

więcej
Egzaminy gimnazjalne

W dniach 10-12 kwietnia 2019 roku odbyły się egzaminy gimnazjalne- warto dodać, że już po raz ostatni. Uczniowie pisali test z historii, następnie z języka polskiego, później z przedmiotów przyrodniczych i matematyki a na koniec sprawdzano wiedzę z języka nowożytnego. Do egzaminu gimnazjalnego w naszej placówce przystąpiło 55 uczniów.
Wyniki egzaminów poznamy 14 czerwca 2019. Życzymy wszystkim jak najwyższych osiągnięć i dostania się do wymarzonych szkół!!!!

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska