Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Koncepcja Pracy Szkoły
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Profilaktyka
  Pedagog
  Świetlica
  Biblioteka
  Program wychowawczy szkoły
  Rada Rodziców
  Plan pracy szkoły
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
  Rekrutacja
  
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
[email protected]

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

"Sercem za serce"- apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Osięcinach 13 października 2017 roku odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowali uczniowie klas III pod kierunkiem p. Agnieszki Trzeciak, p. Elżbiety Maliszewskiej oraz p. Henryki Bobrzyckiej.
  Milusińscy pięknie zaprezentowali się, recytując wiersze i śpiewając. Tym występem  wyrazili  wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za pracę na rzecz młodego pokolenia.   Występ wzbogacił chór szkolny pod kierunkiem p. Małgorzaty Skoniecznej.
Podczas uroczystości dyrektor placówki p. Andrzej Polaszek złożył życzenia  oraz  wręczył nagrody. Głos zabrali także: przewodniczący Komisji Oświatowej p. Piotr Lewandowski a także przedstawiciele Rady Rodziców: p. Hanna Maćkowiak i Marek Chrzanowski.

A. Ratajczyk

więcej
Wizyta policjantów

12 października 2017 odwiedzili naszą szkołę policjanci: sierż. Magdalena Cywińska, sierż. sztab. Marcin Konwent oraz asp. Rafał Przybysz. Rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa na drodze. Poruszono też ważną kwestię używania elementów odblaskowych. Policjanci poinformowali również jak i kiedy korzystać z telefonu 997 i 112.  Tematem spotkania były także: cyberprzemoc i ograniczone zaufanie podczas nawiązywania nowych znajomości przez Internet.

więcej
Półmaraton Włocławek

Dnia 8 października 2017 roku członkowie Szkolnego Koła Wolontariuszy: Anastazja Nowakowska, Oliwia Grabowska, Wiktoria Grabowska, Patrycja Wojciechowska, Wiktoria Chaberska, Wiktoria Dąbrowska, Julia Wieczorkowska, Piotr Stępiński, Kamil Bajer i Wiktor Waloszek pod opieką p. Agnieszki Waloszek i p. Barbary Rosińskiej wzięli udział w organizacji i przebiegu ANWIL Półmaratonu Włocławek.

więcej
Zawody powiatowe w piłkę nożną

6.10.2017 r. na hali sportowej MZS w Radziejowie odbyły się zawody w piłce nożnej.

więcej
Tydzień Szybkiego Liczenia

W dniach od 25 do 29 września w naszej szkole trwał Tydzień Szybkiego Liczenia. Celem tego przedsięwzięcia było:

-utrwalenie tabliczki mnożenia,

-możliwość wzięcia udziału w światowej akcji,

-atrakcyjne wydarzenie dla całej szkoły,

-nauka przez zabawę, niezapomniane emocje,

-promocja szkoły wśród rodziców,

-promocja szkoły w mediach,

-certyfikat dla szkoły za udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

 

W tym czasie intensywnie ćwiczono umiejętność rachunku pamięciowego głównie w oparciu o gry, domina i zabawy dydaktyczne.

Wykonano tematyczne gazetki szkolne zawierające informację o różnych technikach szybkiego rachunku pamięciowego. Ogłoszono konkurs w rozwiązywaniu rebusów matematycznych w którym zwyciężyli: B. Szymczak oraz J. Wieczorkowska.

Na łamach tej gazetki dzieci publikowały swoje rymowanki typu: "Wujek Józek, ciocia Gienia - wszyscy znają tabliczkę mnożenia", "Jest sprawą Twojego sumienia znać dobrze techniki liczenia".

Pojawiły się też wierszyki:

"Do nauki szybkiego liczenia

są metody różne,

lecz starania będą próżne,

bo gdy sam nie będziesz chciał,

figę z tego będziesz miał."

 

"Znam metodę pewną,

Skorzystało wielu!

Wykuj tabliczkę na pamięć!

Drogi przyjacielu."

 

Zwieńczeniem Szkolnego Tygodnia Szybkiego liczenia był udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (29.IX) Zarówno dzieci jak i dorośli poddawani byli testom i sprawdzianom z mnożenia i dzielenia. Na korytarzach pojawiły się "patrole", które w myśl hasła: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają" sprawdzały sprawność liczenia. Przyznawane były tytuły ekspertów i certyfikaty znajomości tabliczki mnożenia. Osoby, które nie wykazały się wystarczającą znajomością tematu otrzymywały upomnienia i mandaty. Wszyscy dobrze się bawili.

 

B. Pikuła, B. Jankowska, A. Waloszek

  

więcej
"Bądź dumny, że jesteś Polakiem"- czyli święto patrona szkoły.

Dnia 2 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Osięcinach (w auli Gimnazjum) miał miejsce montaż słowno- muzyczny z okazji Patrona Szkoły mjra Henryka Sucharskiego. Tematyką przewodnią występu była postać naszego Patrona i sytuacja Polski we wrześniu 1939 r. W części artystycznej brali udział uczniowie klas Vb, VIa, VIb, VIIb przygotowani przez p. Grzegorza Woźniaka. Za oprawę muzyczną odpowiadali: pani Małgorzata Skonieczna oraz pan Tomasz Cybulski. Oprawą plastyczną zajęła się pani Małgorzata Hejman.

Na apel  złożyły się wiersze i piosenki patriotyczne, a także fragmenty filmów wojennych i prezentacja multimedialna podkreślająca refleksyjny charakter spotkania.

Tradycją w naszej szkole jest również tego dnia ślubowanie klas I, których  wychowawczyniami w tym roku szkolnym są panie: Danuta Wochna i Agnieszka Domańska.

więcej
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28 września odbyły się w naszej szkole wybory przewodniczącego Samorządu Szkolnego. O stanowisko przewodniczącego ubiegało się ośmioro uczniów z klas 6 i 7 SP oraz II gimnazjum.

więcej
Spotkanie z rodzicami

28 września 2017 roku w Szkole Podstawowej (w auli gimnazjum) odbyło się spotkanie z rodzicami. W części oficjalnej głos zabrał dyrektor szkoły p. Andrzej Polaszek. Powitał rodziców i zaprezentował informacje na temat zmian w reformie szkolnictwa. Przedstawił nowy skład Rady Rodziców. Wspomniał również o stypendiach Urzędu Marszałkowskiego dla finalistów i laureatów konkursów kuratoryjnych. Poinformował również o warunkach ubezpieczenia uczniów. Następnie wystąpiła wicedyrektor szkoły p. Grażyna Kamionka i przedstawiła informacje na temat warunków egzaminu gimnazjalnego. W drugiej części miały miejsce spotkania w klasach z wychowawcami.

więcej
Powiatowe biegi przełajowe

W dniu 25.09.2017 uczniowie SP w Osięcinach z oddziałami gimnazjalnymi uczestniczyli w indywidualnych biegach przełajowych w Radziejowie. Początek rywalizacji sportowej w nowym roku szkolnym wypadł wspaniale. Dwa miejsca na podium zajęli nasi uczniowie. Gościnna Dominika z kl. VIIb zajęła II miejsce w grupie dziewcząt a Sobczak Filip z IIc, III miejsce. Na czwartym miejscu znalazł się Gawroński Rafał. Pozostali uczniowie również zajęli wysokie miejsca. Gratulujemy. Opiekun: T. Polaszewski

więcej
Festyn archeologiczny w Biskupinie

W dniu 20.IX.2017 byliśmy na festynie archeologicznym. Tegoroczny festyn odbywał się pod hasłem ,,Bogowie wojny". Oprócz stałych pokazów rzemiosł wykonywanych na terenie osady mieliśmy okazję podziwiać rytuały wojenne Słowian, legionistów rzymskich i barbarzyńskich German i Daków. Inscenizacje bitw zapoznały nas ze sposobem walk, uzbrojenia wojów, charakterystycznymi  strojami. pokazy odbyły się na lądzie oraz na wodach jeziora Biskupińskiego. Były fascynujące, przybliżyły nam odległą historię. Naszym obserwacjom dodatkowo sprzyjała wspaniała pogoda. Do zobaczenia z rok - ucz. kl. 6-7 i II i III oddziałów gimnazjalnych.

                                                                         J. Izydorska,
                                                                         B. Rosińska,
                                                                         I. Zakrzewska

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska