Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Koncepcja Pracy Szkoły
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Profilaktyka
  Pedagog
  Świetlica
  Biblioteka
  Program wychowawczy szkoły
  Rada Rodziców
  Plan pracy szkoły
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
  Rekrutacja
  
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
[email protected]

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 roku o godz. 9.00 w Publicznym Gimnazjum w Osięcinach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 i pożegnanie absolwentów. W sali gimnastycznej zgromadzili się: dyrektor szkoły p. Grażyna Kamionka, proboszcz parafii Osięciny ks. Piotr Dziurdziński, wójt gminy Osięciny p. Jerzy Izydorski, radny gminy- p. Marek Trzciński, przewodnicząca Rady Rodziców- p. Hanna Maćkowiak,  nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice.

 

więcej
Rok Historii- podsumowanie

W roku  szkolnym 2016/2017 w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej obchodziliśmy Rok Historii.  Głównym celem było uświadomienie uczniom, że historia to nasze dziedzictwo i pamięć o przeszłości ? małej ? i ?wielkiej? ojczyzny. Uczniowie gimnazjum mieli szansę rozwijać  swoje zainteresowania 
i talenty historyczne poprzez udział w konkursach, projektach, wycieczkach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi . Nad realizacją zadań  czuwali  nauczyciele: Marianna Nowak, Małgorzata Hejman, Barbara Rosińska.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w obchody ?Roku Historii?.

więcej
Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2016/2017

Koniec roku szkolnego to zawsze czas podsumowań. W związku z tym przypominamy wszystkie sukcesy naszych gimnazjalistów. Oto one:

więcej
"Piosenka jest dobra na wszystko"

Dnia 13 czerwca 2017w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej odbyła się VIII Edycja Konkursu Muzycznego "Piosenka jest dobra na wszystko".

Konkurs pod honorowym patronatem Wójta Gminy Osięciny zgromadził w auli osięcińskiego gimnazjum władze gminy, sponsorów konkursu i uczestników wraz z opiekunami. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań muzycznych wśród młodzieży, popularyzacja polskich utworów muzycznych, propagowanie radości śpiewania, konfrontacja osiągnięć artystycznych uczestników.

więcej
PCK- akcje charytatywne

W maju szkolne koło PCK przeprowadziło na terenie szkoły dwie akcje charytatywne, których celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin. Pierwsza akcja pod hasłem "Gorączka złota" odbyła się w formie konkursu między klasami. Pierwsze miejsce zajęła klasa I c-15,2 kg, drugie- I b- 14 kg, trzecie- I a- 8,4 kg. W akcji wzięły udział wszystkie klasy. Łącznie zebrano 64,60 kg. To jest prawie 10 kg więcej niż w roku ubiegłym.
W drugą akcję pod hasłem: "Zbiórka publiczna do puszki" zaangażowani zostali uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Zebrano 350 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy!!!

Zofia Kwaśna- opiekun szkolnego koła PCK

więcej
Kangur Matematyczny

W maju otrzymaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny", który odbył się 16 marca. Miło nam poinformować, że dwóch uczniów uzyskało wyróżnienia: Piotr Paczkowski (klasa I c) oraz Bartosz Kaczmarek (klasa II b). Uczniom i opiekunowi p. Zofii Kwaśnej gratulujemy!!!!

więcej
Warcabowe rozgrywki

Nasi najlepsi gracze warcabowi: Bartosz Kaczmarek oraz Michał Makowski wzięli udział w Międzygimnazjalnym Turnieju Warcabowym o Puchar Burmistrza Lubrańca. Walka była zacięta. Nasi gimnazjaliści świetnie sobie radzili. Do zwycięstwa zabrało im tylko 0,5 punkta. I tak gratulujemy!!!!

więcej
W krainie baśni i lalek - wizyta przedszkolaków.

Dnia 19 czerwca 2017r. w Publicznym Gimnazjum w Osięcinach odbyło się spotkanie dla przedszkolaków z Przedszkola Komunalnego pod hasłem "W krainie baśni i bajeczek". Naszymi gośćmi były dzieci z grup: "Motylki" i "Bączki". Spotkanie miało na celu rozwijanie zdolności ekspresyjnych dzieci, kształtowanie ich wyobraźni oraz budzenie zainteresowań czytelniczych.
Przygotowane konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzieci chętnie brały w nich udział i wykazały się doskonałą znajomością baśni i bajek. Nie zabrakło tańców i wspólnych zabaw przy muzyce.
Imprezę poprowadziły gimnazjalistki, które wcieliły się w postacie z bajek. Nad nagłośnieniem i sprzętem czuwał Dominik Ziętara.
Rozgrywki zakończyły się remisem. Uczestnicy zostali nagrodzeni słodkościami.
Spotkania z przedszkolakami są już tradycją w naszej szkole. Od kilku lat, w czerwcu, Koło Wolontariatu, Biblioteka i Świetlica szkolna organizują zabawy dla maluchów. Bardzo dziękujemy za owocną współpracę.

A. Trawińska
A. Waloszek
I. Zakrzewska

 więcej
Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantami

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi moc przeróżnych atrakcji i czyhających niebezpieczeństw. W związku z tym  Publiczne Gimnazjum w Osięcinach 21 czerwca 2017 roku odwiedzili  policjanci, by poprowadzić prelekcję z młodzieżą na temat bezpiecznych zachowań nad wodą, w ruchu drogowym, w czasie prac polowych a także w czasie nawiązywania nowych znajomości. Spotkanie poprowadzili: sierż. sztab. Przemysław Betliński, asp. Rafał Przybysz, sierż. Magdalena Cywińska- Grobelska.

więcej
Festiwal kolorów

Tego jeszcze u nas nie było!!! Ta coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę różnokolorowych proszków zawitała i do naszego gimnazjum. 19 czerwca 2017 roku na placu za szkołą uczniowie świetnie się bawili, co widać na załączonych zdjęciach. Festiwal kolorów to był kolejny punkt przewidziany z okazji Dnia Dziecka (przesunięty w czasie ze względu na nieodpowiednią pogodę) a zorganizowany przez Radę Rodziców. Zapraszamy do obejrzenia galerii:)))


A. Ratajczyk

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska