Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Pedagog
  Biblioteka
  Rada Rodziców
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
[email protected]

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Pomagając innym pomagasz również sobie

        Dnia 5 grudnia 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich, którzy w bezinteresowny sposób pomagają innym. Pamiętajmy, że każdy z nas może pomóc drugiej osobie, a tym samym zostać wolontariuszem. Pomoc ta jest potrzebna szczególnie w gorącym okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Może to więc być święto nas wszystkich.
       Z tej okazji Koło Wolontariuszy i Koło Biblioteczne poczęstowało uczniów i pracowników szkoły, upieczonymi przez siebie pierniczkami.
Tego dnia odbyło się również spotkanie z młodym wolontariuszem z Brześcia Kujawskiego - Kamilem Czarneckim. Nasz gość znany jest ze swojego zamiłowania do rowerów i podróży. Wspaniale łączy realizację własnych marzeń z pomocą w spełnianiu marzeń osób potrzebujących.
       Kamil na początku maja tego roku wyruszył na samotną wyprawę do Islandii, którą "objechał dookoła" na rowerze.Celem podróży było zebranie pieniędzy na turnus rehabilitacyjny nad morzem dla chorych dzieci. Jest to doskonały przykład pracy charytatywnej na rzecz osób chorych i potrzebujących. To niezwykle szczytna idea i postępowanie godne naśladowania.
Nasz gość w bardzo pasjonujący sposób zrelacjonował zebranym uczniom trudy samotnej 35 dniowej podróży po "Krainie Lodu".
Jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas i mamy nadzieję, że Kamil zaszczepił w naszych uczniach ducha wolontariatu.

Organizatorzy

więcej
Literackie wróżby andrzejkowe w bibliotece szkolnej

W czwartek 30 listopada 2017r. czytelnia została zamieniona w "salę wrób". W dniu św. Andrzeja możemy sprawdzić, co nas czeka w przyszłości i czy spełnią się nasze marzenia. Tego dnia zaprosiliśmy do udziału w zabawie chętnych uczniów, aby przekonali się co przepowiada dla nich los. Zabawa miała charakter przede wszystkim literacki. Pomysł, mimo swej prostoty,  cieszył się powodzeniem wśród uczestników. W pojemnikach ukryte były karteczki z wróżbami - cytatami zaczerpniętymi z książek. Mamy nadzieję, że mądrości płynące z książek będą drogowskazem dla naszych uczniów. Można było sobie również powróżyć z kart, magicznych serc, kwiatów, szpilek, liczb, kostek do gry.Katalog wróżb był bogaty, a każdy pragnął wywróżyć dla sobie coś wyjątkowego. Należy jednak pamiętać, że tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

Biblioteka szkolna

więcej
"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie..."

1 XII 2017r. na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Osięcinach miała miejsce premiera "Dziadów" cz. II na motywach dramatu Adama Mickiewicza w reżyserii Anny Jezierskiej - nauczycielki języka polskiego w Szkole Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego  w Osięcinach.

więcej
Rzeczowniki są wśród nas

Siedem przypadków ... rzeczownika- tak brzmiał temat lekcji otwartej przeprowadzonej w klasie IV b w Szkole Podstawowej w Osięcinach. Zajęcia poprowadziła wicedyrektor szkoły, nauczyciel języka polskiego p. Grażyna Kamionka.

więcej
Tydzień Praw Człowieka

W dniach 20.11.- 24.11.2017 roku miał Tydzień Praw Człowieka, w ramach którego uczniowie prezentowali projekty na godzinach do dyspozycji wychowawcy:
- Prawa mniejszości narodowych i etnicznych żyjących w Polsce- klasy II gimnazjum;
- Gdzie są łamane prawa człowieka? Zagrożenia, konflikty zbrojne i terroryzm XXI wieku- klasy III gimnazjum
  Poza tym uczniowie z klas II i III brali udział w konkursie o prawach człowieka. Chętni uczniowie mogli również ułożyć rymowanki na konkurs  dotyczące praw dziecka. Stałym elementem była dekoracja o prawach człowieka.
  Dodatkową atrakcją obchodów Tygodnia Praw Człowieka był specjalny gość Marek Syrocki- uczestnik misji pokojowej w Iraku.

M. Nowak
B. Rosińska

więcej
Wygrane ćwierćfinały i III miejsce dziewcząt w półfinale wojewódzkim.

Walczyły do końca!!!więcej
V Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej

22 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Osięcinach przeprowadzono V Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej. W Konkursie wzięło udział czterdziestu uczestników - szesnastu w kategorii klas IV - V i dwudziestu czterech w kategorii klas VI - VII.

więcej
Pięknie recytował kujawskie strofy

W Radziejowskim Domu Kultury odbył się finał 40. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego. Miło nam poinformować, że uczeń Szkoły Podstawowej w Osięcinach Igor Zakrzewski przygotowywany przez p. Annę Jezierską zdobył III miejsce. Gratulujemy!!!!

więcej
Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłkę ręczną

Dnia 13.11.2017 w sali naszej szkoły odbyły się rozgrywki w piłkę ręczną. W zawodach wystartowały dwie drużyny. Gospodarze, drużyna ze SP Osięcin i goście ze SP w Radziejowie rozegrali jeden mecz. Po wyrównanym początku i uzyskanej przewadze w drugiej połowie przez nasz zespół, spotkanie zakończyło się wynikiem 17:7 dla Osięcin. Dziękujemy drużynie z Radziejowa, a chłopcom z Osięcin i opiekunowi p. A. Dąbrowskiej gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach rejonu Włocławka, który rozegrany zostanie na parkiecie naszej sali gimnastycznej.

więcej
"Wolność kocham i rozumiem"

11 listopada 1918 roku jest przyjmowany za datę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. W tym roku obchodzimy 99. rocznicę tych wydarzeń.

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska