Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Pedagog
  Biblioteka
  Rada Rodziców
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
[email protected]

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Niezwykła lekcja geografii

6 lutego 2018 roku (dzięki zaproszeniu przez Gminną Bibliotekę Publiczną) gościł w naszej szkole p. Piotr Kowalczyk- geolog z wykształcenia, z pasji- podróżnik, przewodnik.

więcej
XVII Bal Gimnazjalny

Sobotni wieczór 3 lutego 2018 roku jest dla osięcińskiej młodzieży gimnazjalnej już tylko pięknym wspomnieniem. To wtedy zabrzmiał po raz XVII polonez, którym uczniowie rozpoczęli swój pierwszy w życiu bal....

więcej
Dlaczego dochodzi do tragedii rodzinnej i pokazanie na czym polega nieświadoma komunikacja między wszystkimi członkami rodziny

Poradnia psychologiczno pedagogiczna
w Radziejowie i Biblioteka Miejska i Powiatowa
im F. Becińskiego
w Radziejowie zapraszają na prelekcję pt:


" Nieświadomość w rodzinie.

Analiza dramatu relacji rodzic-dziecko na podstawie fragmentów filmu

Jana Komasy-Sala samobójców?


więcej
Kolejna utalentowana

Biblioteka szkolna zaprasza do oglądania galerii rysunków uczennicy klasy II c Anastazji Nowakowskiej. To już druga w tym roku wystawa z cyklu "Dziewczyna z pasją". Budujący jest fakt, że mamy tak uzdolnioną młodzież.
Autorka prac rysuje, maluje od wczesnego dzieciństwa. Impulsem do tworzenia własnych obrazków była pierwsza kolorowanka, którą otrzymała od rodziców. Początkowo rysowała tylko po to, by wypełnić czas wolny, jednak z biegiem lat rysowanie stało się jej pasją i sposobem na samorealizację. Anastazja maluje głównie kredkami, często sięga po ołówek. Obiektem jej zainteresowań są przeważnie sylwetki ludzi, zwierzęta oraz otaczająca przyroda.
Uczennica marzy o tym, by dorównać znamienitym rysownikom, swoją przyszłość wiąże ze sztuką. Mamy nadzieję, że plany uda się z powodzeniem zrealizować, gdyż mała pasja często staje się początkiem drogi do spełnienia wielkich marzeń.

Biblioteka szkolna

więcej
Drugi tytuł z rzędu

Tenis stołowy - drużyna.

więcej
Przedstawienie profilaktyczne

19 stycznia 2018 roku społeczność naszej szkoły miała okazję obejrzeć przedstawienie profilaktyczne w ramach realizacji programu profilaktyczno- wychowawczego. Spektakl pt.: "Być człowiekiem to być odpowiedzialnym" przygotowali uczniowie klasy VI b i VII a pod kierunkiem p. Agnieszki Matkowskiej, p. Małgorzaty Mentlewicz i p. Zbigniewa Tumińskiego a także p. Tomasza Cybulskiego (oprawa muzyczna).

więcej
Ku przestrodze...

W związku ze zbliżającymi się feriami gościliśmy w naszej placówce  policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, którzy mówili o bezpieczeństwie w czasie ich trwania. W spotkaniu (18 stycznia 2018 roku) uczestniczyli wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjum w Osięcinach.

więcej
Orszak ,,Trzech Króli"

6 stycznia 2018 roku w Radziejowie odbył się Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Stowarzyszenie Unitis Viribus. Koło wolontariuszy działające przy naszej szkole od lat współpracuje z tą organizacją, dlatego nasza placówka również włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia.

więcej
"Wędrujący anioł"

 "Wędrujący anioł"- to tytuł jasełek, które mieliśmy okazję obejrzeć 22 grudnia 2017 roku. W auli - świątecznie przystrojonej na tę okazję- zgromadzili się: wójt gminy Osięciny p. Jerzy Izydorski, przewodniczący Rady Gminy p. Ryszard Błaszczyk, radni, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Osięcinach (p. Andrzej Polaszek- dyrektor, p. Andrzej Rosiński- wicedyrektor, p. Grażyna Kamionka- wicedyrektor), proboszcz parafii Lekarzewice Dariusz Grenda, wikariusz parafii Osięciny Michał Laskowski, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie.

więcej
Z wizytą w Warszawie

19 grudnia 2017 roku chętni uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum w Osięcinach pod opieką: p. Barbary Rosińskiej, p. Edyty Nowak, p. Beaty Gawrońskiej oraz p. Jolanty Izydorskiej byli na wycieczce w Warszawie.
   Najpierw wycieczkowicze odwiedzili lotnisko.
  Jednak głównym punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach.
 

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska