Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Pedagog
  Biblioteka
  Rada Rodziców
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
[email protected]

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

"Na tropach Sowy" - gra biblioteczna.

20 października 2017r. w bibliotece szkolnej odbyła się czwarta Gra biblioteczna, w której udział wzięli uczniowie klas drugich. Celem gry było uczczenie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz promocja czytelnictwa i biblioteki.
Trzyosobowe zespoły uczniów rozpoczęły grę o godzinie 9:35 w bibliotece szkolnej. Każda z drużyn podążała inną trasą, odbierając i rozwiązując zadania w wyznaczonych miejscach. Celem gry było przejście całej trasy, wykonanie wszystkich zadań oraz znalezienie ukrytego rekwizytu - oczywiście bała to figurka sowy.
Jak co roku, gra biblioteczna wzbudziła wśród uczniów duże zainteresowanie i była okazją do dobrej zabawy. Drużyny z zaangażowaniem wypełniały wszystkie zadania i zdrowo ze sobą rywalizowały. Zwycięzcą gry została drużyna z klasy II c, drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy II a, natomiast trzecie miejsce przypadło zespołowi z klasy II b.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Biblioteka szkolna

więcej
"Książka nas łączy ..."

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece zaplanowano i zrealizowano różne działania. Wszystkie propozycje miały na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów, podnoszenie kompetencji czytelniczych oraz promocję książki i biblioteki.
Zrealizowano następujące działania:
- Konkurs literacki na list opowiadający o swojej ulubionej książce";
- Konkursy biblioteczne: "Jestem poliglotą", "Poszukiwacze zagubionych tytułów";
- Konkurs Pięknego Czytania - "Czytać lubię i tym się chlubię!";
- Gra biblioteczna - "Na tropach Sowy";
- Wystawa - "Najpiękniejsze ilustracje w książkach dla dzieci i młodzieży";
- Warsztaty artystyczne - "Zakładka do książki";
- "I ty wzbogać zbiory naszej biblioteki" - pozyskiwanie książek od darczyńców;
- Akcja głośnego czytania - "Atrakcyjne przerwy z książką";
-"Piątki z niespodzianką".
Dziękujemy za skorzystanie z oferty biblioteki i wspólną zabawę. Żywimy nadzieję, że każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Dążymy do tego, aby każdy uczeń znalazł przyjemność w obcowaniu z książką i biblioteką, rozwijał swoje pasje i promował wizerunek "człowieka oczytanego". Zapraszamy do biblioteki! - nie tylko w październiku, ale przez cały rok szkolny!

Biblioteka szkolna

więcej
Sukces muzyczny

Dnia 26 października  2017 r. w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Adama Mickiewicza w Topólce odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej. Szkołę Podstawową w Osięcinach reprezentowały uczennice oddziałów gimnazjalnych : Weronika Drybs, Oliwia Grabowska (IIA)  i Agnieszka Lewandowska (IIIC). Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury postanowiło przyznać Oliwii Grabowskiej II miejsce. Gratulujemy uczennicy i instruktorowi p .Tomaszowi Cybulskiemu życząc dalszych sukcesów wokalnych.

 

więcej
Strofy nie tylko Becińskiego

18 października 2017 roku w Radziejowskim Domu Kultury odbyły się  eliminacje do 40. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego. W zmaganiach recytatorskich wzięli również udział  uczniowie naszej szkoły. Miło nam poinformować, że pięknie zaprezentował się uczeń klasy VIIb Igor Zakrzewski, zdobywając wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy uczniowi a także opiekunowi p. Annie Jezierskiej.

więcej
Lekcja bankowości

Na zaproszenie p. Marianny Nowak (opiekuna SKO "Grosik") oraz p. Barbary Rosińskiej (nauczyciele wiedzy o społeczeństwie) w naszej szkole gościli przedstawiciele KDBS w Osięcinach: p. Agnieszka Markowska i p. Jacek Walczak. Uczniowie klasy III a, IIb, II a mieli okazję uczestniczyć w lekcji "Dzień Płatności Bezgotówkowych".

więcej
"Sercem za serce"- apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Osięcinach 13 października 2017 roku odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowali uczniowie klas III pod kierunkiem p. Agnieszki Trzeciak, p. Elżbiety Maliszewskiej oraz p. Henryki Bobrzyckiej.
  Milusińscy pięknie zaprezentowali się, recytując wiersze i śpiewając. Tym występem  wyrazili  wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za pracę na rzecz młodego pokolenia.   Występ wzbogacił chór szkolny pod kierunkiem p. Małgorzaty Skoniecznej.
Podczas uroczystości dyrektor placówki p. Andrzej Polaszek złożył życzenia  oraz  wręczył nagrody. Głos zabrali także: przewodniczący Komisji Oświatowej p. Piotr Lewandowski a także przedstawiciele Rady Rodziców: p. Hanna Maćkowiak i Marek Chrzanowski.

A. Ratajczyk

więcej
Wizyta policjantów

12 października 2017 odwiedzili naszą szkołę policjanci: sierż. Magdalena Cywińska, sierż. sztab. Marcin Konwent oraz asp. Rafał Przybysz. Rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa na drodze. Poruszono też ważną kwestię używania elementów odblaskowych. Policjanci poinformowali również jak i kiedy korzystać z telefonu 997 i 112.  Tematem spotkania były także: cyberprzemoc i ograniczone zaufanie podczas nawiązywania nowych znajomości przez Internet.

więcej
Półmaraton Włocławek

Dnia 8 października 2017 roku członkowie Szkolnego Koła Wolontariuszy: Anastazja Nowakowska, Oliwia Grabowska, Wiktoria Grabowska, Patrycja Wojciechowska, Wiktoria Chaberska, Wiktoria Dąbrowska, Julia Wieczorkowska, Piotr Stępiński, Kamil Bajer i Wiktor Waloszek pod opieką p. Agnieszki Waloszek i p. Barbary Rosińskiej wzięli udział w organizacji i przebiegu ANWIL Półmaratonu Włocławek.

więcej
Zawody powiatowe w piłkę nożną

6.10.2017 r. na hali sportowej MZS w Radziejowie odbyły się zawody w piłce nożnej.

więcej
Tydzień Szybkiego Liczenia

W dniach od 25 do 29 września w naszej szkole trwał Tydzień Szybkiego Liczenia. Celem tego przedsięwzięcia było:

-utrwalenie tabliczki mnożenia,

-możliwość wzięcia udziału w światowej akcji,

-atrakcyjne wydarzenie dla całej szkoły,

-nauka przez zabawę, niezapomniane emocje,

-promocja szkoły wśród rodziców,

-promocja szkoły w mediach,

-certyfikat dla szkoły za udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

 

W tym czasie intensywnie ćwiczono umiejętność rachunku pamięciowego głównie w oparciu o gry, domina i zabawy dydaktyczne.

Wykonano tematyczne gazetki szkolne zawierające informację o różnych technikach szybkiego rachunku pamięciowego. Ogłoszono konkurs w rozwiązywaniu rebusów matematycznych w którym zwyciężyli: B. Szymczak oraz J. Wieczorkowska.

Na łamach tej gazetki dzieci publikowały swoje rymowanki typu: "Wujek Józek, ciocia Gienia - wszyscy znają tabliczkę mnożenia", "Jest sprawą Twojego sumienia znać dobrze techniki liczenia".

Pojawiły się też wierszyki:

"Do nauki szybkiego liczenia

są metody różne,

lecz starania będą próżne,

bo gdy sam nie będziesz chciał,

figę z tego będziesz miał."

 

"Znam metodę pewną,

Skorzystało wielu!

Wykuj tabliczkę na pamięć!

Drogi przyjacielu."

 

Zwieńczeniem Szkolnego Tygodnia Szybkiego liczenia był udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (29.IX) Zarówno dzieci jak i dorośli poddawani byli testom i sprawdzianom z mnożenia i dzielenia. Na korytarzach pojawiły się "patrole", które w myśl hasła: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają" sprawdzały sprawność liczenia. Przyznawane były tytuły ekspertów i certyfikaty znajomości tabliczki mnożenia. Osoby, które nie wykazały się wystarczającą znajomością tematu otrzymywały upomnienia i mandaty. Wszyscy dobrze się bawili.

 

B. Pikuła, B. Jankowska, A. Waloszek

  

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska