Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Pedagog
  Biblioteka
  Rada Rodziców
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
gimosieciny@wp.pl

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Październik 2018r.

      W miesiącu październiku biblioteka Szkoły Podstawowej w Osięcinach tradycyjnie obchodziła Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych, które zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship).

więcej
"Chłopak z pasją"

W dniach 23- 28 października 2018 roku w Grudziądzu odbyły się VII Mistrzostwa Młodzików w Boksie im. Pawła Szydły. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły (klasa VIII a) Adrian Lewandowski po raz pierwszy uzyskał tytuł Mistrza Polski w wadze 38,5 kg po stoczeniu trzech zaciętych walk.

więcej
Śladami osięcińskich męczenników

26 października 2018r. klasa III c wraz z wychowawczynią panią Anetą Ratajczyk oraz bibliotekarką p. Ireną Zakrzewską wyruszyła na cmentarz, aby uprzątnąć grób, w którym pochowano błogosławionych męczenników z Osięcin: księdza prefekta Józefa Kurzawę oraz księdza proboszcza Wincentego Matuszewskiego. Młodzież zapaliła również znicze i wstawiła świeże kwiaty.

  Wyjście to było powiązane z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę jak i projektem realizowanym przez  uczniów.

  Przed powrotem do budynku szkoły klasa postanowiła ofiarować męczennikom modlitwę.


Kacper Gapski- klasa III c

więcej
Uwaga !!!

           W szkole ponownie pojawiła się wszawica. Proszę rodziców, aby dokonali przeglądu czystości dzieci i usunęli ewentualne pasożyty.

       Przegląd czystości w szkole zaczynamy w poniedziałek 5 listopada 2018r. O źródłach wszawicy poinformuję SANEPID oraz pracowników GOPS.

Dyrektor szkoły
Andrzej Polaszek

więcej
Życie to jedna wielka gra ...

          Pomimo tego, że książki są dziś dostępne w bibliotekach bez żadnych opłat i większych ograniczeń, to problem z czytelnictwem uczniów odczuwa wiele bibliotek.
           Jak zachęcić młodych ludzi do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej? Ciekawym i skutecznym sposobem jest grywalizacja. Gry od zawsze były formą utrudniania konkretnej aktywności w celu zwiększenia jej atrakcyjności i przyjemniejszego przeżywania, np. procesu ucznia się.

więcej
"W poszukiwaniu zagubionych tytułów"

        Dnia 17 października 2018r. można było zauważyć wzmożony ruch na korytarzach szkoły. Sprawcami tego zamieszania byli uczniowie biorący udział w konkursie bibliotecznym pod hasłem: "W poszukiwaniu zagubionych tytułów". 

więcej
"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi..."

       22 października 2018r. w naszej szkole wspominaliśmy Postać, życie, drogę do świętości i nauczanie naszego Rodaka - Świętego Jana Pawła II.  To już 40 lat temu Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Papieża.

więcej
Akcja

   Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "BohaterON - włącz historię!", która polega na wysyłaniu kartek z podziękowaniami, pozdrowieniami i życzeniami do Powstańców Warszawskich. Celem akcji jest uhonorowanie, upamiętnienie ofiarności oraz docenienie poświęcenia i odwagi uczestników powstania.

więcej
Kolejny tytuł mistrza powiatu

Po zdobyciu mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych, przyszła kolej na mistrzostwo powiatu w piłkę nożną roczników 2003-2005.

więcej
"Być nauczycielem, to zobowiązuje"- apel z okazji DEN

Nauczyciel to przyjaciel, który od najmłodszych lat prowadzi nas za rękę. Mozolnie pomaga w zdobywaniu wiedzy. Dzięki niemu nieobce są nam tajemnice tego świata. 14 października przypada święto wszystkich tych, którzy ze szkołą są związani. I z tej okazji właśnie uczniowie III klasy gimnazjum oraz klasy 7 szkoły podstawowej przygotowali akademię, aby wierszem, tańcem i piosenką podziękować za trud wkładany w edukację dzieci i młodzieży.

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska