Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Pedagog
  Biblioteka
  Rada Rodziców
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
[email protected]

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

V Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej

22 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Osięcinach przeprowadzono V Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej. W Konkursie wzięło udział czterdziestu uczestników - szesnastu w kategorii klas IV - V i dwudziestu czterech w kategorii klas VI - VII.

więcej
Pięknie recytował kujawskie strofy

W Radziejowskim Domu Kultury odbył się finał 40. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego. Miło nam poinformować, że uczeń Szkoły Podstawowej w Osięcinach Igor Zakrzewski przygotowywany przez p. Annę Jezierską zdobył III miejsce. Gratulujemy!!!!

więcej
Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłkę ręczną

Dnia 13.11.2017 w sali naszej szkoły odbyły się rozgrywki w piłkę ręczną. W zawodach wystartowały dwie drużyny. Gospodarze, drużyna ze SP Osięcin i goście ze SP w Radziejowie rozegrali jeden mecz. Po wyrównanym początku i uzyskanej przewadze w drugiej połowie przez nasz zespół, spotkanie zakończyło się wynikiem 17:7 dla Osięcin. Dziękujemy drużynie z Radziejowa, a chłopcom z Osięcin i opiekunowi p. A. Dąbrowskiej gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach rejonu Włocławka, który rozegrany zostanie na parkiecie naszej sali gimnastycznej.

więcej
"Wolność kocham i rozumiem"

11 listopada 1918 roku jest przyjmowany za datę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. W tym roku obchodzimy 99. rocznicę tych wydarzeń.

więcej
Herkulesi z Osięcin

Nasi górą. Kolejny sportowy sukces!!!

więcej
Absolwent z pasją

O swojej pasji do fotografowania, miłości do przyrody opowiadał uczniom Marcin Woźniak-absolwent Publicznego Gimnazjum w Osięcinach zaproszony przez p. Agnieszkę Młotkowską. To niezwykłe spotkanie  wypełnione opowieścią o przygodzie z fotografowaniem miało miejsce w auli gimnazjum 3 listopada 2017 roku.

więcej
"Kibicuj rodzinie" czyli zajęcia otwarte w świetlicy szkolnej

"Odkrywamy znaczenie rodziny w naszym życiu"- tak brzmiał temat zajęć otwartych w świetlicy Szkoły Podstawowej w Osięcinach (31.10. 2017). Spotkanie poprowadziła p. Agnieszka Trawińska. Wśród zaproszonych gości byli: wicedyrektor szkoły p. Grażyna Kamionka, nauczyciele- p. Agnieszka Domańska p. Aneta Ratajczyk oraz rodzice- p. Ilona Lewandowska, p. Katarzyna Lisota, p. Monika Wojciechowska.

więcej
Pamiętają o opuszczonych grobach

Dnia 30 października 2017 roku uczniowie należący do koła wolontariuszy odwiedzili cmentarz parafialny w Osięcinach. Nie była to zwykła wizyta. Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych postanowili zadbać o opuszczone groby.

więcej
Dziewczyna z pasją - wystawa prac Julii Urbańskiej

Od października w bibliotece szkolnej można podziwiać prace plastyczne uczennicy klasy 6 a - Julii Urbańskiej.
Julka to bardzo uzdolniona plastycznie dziewczyna. Jest samoukiem i  samodzielnie rozwija swoją pasję, nigdy nie uczęszczała na dodatkowe zajęcia plastyczne. Maluje odkąd skończyła 2 lata i otrzymała swoją pierwszą malowankę. Teraz na rozwijanie pasji poświęca każdą wolną chwilę. Julkę często można zobaczyć z notatnikiem i ołówkiem w ręku podczas przerw miedzy lekcjami. Inspiracje czerpie z kultury japońskiej oraz otaczającej przyrody.
Julka głównie szkicuje ołówkiem, maluje farbami i kredkami. To jej pierwsza wystawa. Mamy nadzieję, że będą kolejne, gdyż Julka swoją przyszłość wiąże z rysowaniem. Marzy, by profesjonalnie zajmować się sztuką. Tego Julce szczerze życzymy i czekamy na kolejne piękne prace.

Biblioteka szkolna

więcej
"Czytać lubię i tym się chlubię!" - Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 30 października 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyła się czwarta edycja Konkursu Pięknego Czytania pod hasłem "Czytać lubię i tym się chlubię" przeznaczonego dla uczniów klas VI - VII, II - III gimnazjum.
Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, nobilitowanie dbałości o piękno języka ojczystego, wdrażanie do staranności przekazu językowego, rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania czasu wolnego.
Uczestnicy konkursu prezentowali przygotowany przez organizatora tekst. Dla uczniów klas VI - VII był to fragment książki L. M. Montgomery pt. "Ania z Zielonego wzgórza". natomiast gimnazjaliści prezentowali fragment książki pt. "Mały Książę". Uczniowie mieli 5 minut na zapoznanie się z tekstem. Po upływie wyznaczonego czasu, teksty zostały zebrane. Następnie uczniowie kolejno prezentowali się przed komisją. Ocenie podlegały: poprawność artykulacyjne, technika czytania oraz interpretacja tekstu (modulacja głosu, uwzględnianie znaków interpunkcyjnych, nastrój tekstu itp.).
Komisja w składzie: p. Grażyna Kamionka, p. Sławomira Piernik, p. Zofia Polaszek, p. Aneta Ratajczyk wyłoniła mistrzów i wicemistrzów pięknego czytania w dwóch kategoriach.
Wśród klas VI - VII Mistrzem pięknego czytania została Anna Lewandowska z klasy VI b, natomiast Wicemistrzem - Aleksander Wdowiak z klasy VII b. W kategorii klas gimnazjalnych - Mistrzem pięknego czytania okazał się Jakub Byczek z klasy III b, a Wicemistrzem Julia Frąc z klasy III c.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy umiejętności pięknego czytania i oczarowania komisji.

Biblioteka szkolna

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska