Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Pedagog
  Biblioteka
  Rada Rodziców
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
gimosieciny@wp.pl

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Projekt edukacyjny "Spotkanie z fizyką"
      W kwietniu i maju bieżącego roku w naszej Szkole realizowany był przez klasy ósme i trzecie gimnazjum projekt edukacyjny "Spotkanie z fizyką". Brali w nim udział uczniowie zainteresowani fizyką, chcący rozwijać swoje wiadomości i umiejętności. Celem projektu było pokazanie, czym zajmuje się fizyka i zainteresowanie młodszych uczniów tą dziedziną nauki a także utrwalenie poznanych praw i pojęć fizycznych.


            Uczniowie dokonali wyboru zagadnień i podzielili się na realizujące je zespoły w składzie: Oliwia Lewandowska i Kornelia Więckowska (Kosmos), Paulina Mierzejewska i Natalia Wypyszewska (Magnesy), Natalia Kwiatkowska i Małgorzata Nowakowska (Elektryzowanie), Jakub Szarecki i Miłosz Trzeciak (Opór elektryczny), Kamila Chrzanowska i Marcin Danielak (Soczewki), Aleksandra Ryszewska i Iga Szerbiak (Bańki mydlane), Oliwia Grabowska i Eliza Walczak (Ciśnienie atmosferyczne), Julia Balcerak i Oliwia Chwiałkowska (Gumowe jajo), Krystian Koziński i Piotr Paczkowski (Elektryzowanie), Mateusz Stawicki i Piotr Stępiński (Silnik elektryczny), Martyna Kawczyńska i Igor Zakrzewski (Gęstość ciał), Kacper Aleksandrzak i Aleksander Wdowiak (Ciecz nieniutonowska) oraz Zuzanna Danielewska i Lidia Nowak (Lewitujące jajo).

            Na pierwszym etapie przygotowania projektu uczestnicy gromadzili wiadomości dotyczące wybranych zagadnień, sięgając do różnych źródeł wiedzy. Następnie przygotowali prezentacje multimedialne i zaprojektowali doświadczenia. Korzystali ze szkolnej pracowni fizycznej, niektóre pomoce wykonali samodzielnie, np. model silnika elektrycznego lub obwód elektryczny do demonstracji oporu elektrycznego.

Po wielu próbach 28 maja 2019 r. uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy kolegom i koleżankom z klas czwartych i piątych. Pokazy odbyły się w auli budynku gimnazjum. Przeprowadzane doświadczenia, w których  wielu z nich widzowie mogli brać udział osobiście, były ilustrowane prezentacjami multimedialnymi. Nie obyło się bez drobnych wpadek i potknięć. Doświadczenia, które na próbach przebiegały bez zarzutu podczas prezentacji zaskakiwały nas  - bańki mydlane uparcie pękały a naelektryzowana gazeta nie chciała przykleić się do ściany. Mimo to pokazy spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem.

Nauczycielem realizującym projekt i koordynującym prace uczniów była p. Beata Gawrońska.

 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska