Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Koncepcja Pracy Szkoły
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Profilaktyka
  Pedagog
  Świetlica
  Biblioteka
  Program wychowawczy szkoły
  Rada Rodziców
  Plan pracy szkoły
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
  Rekrutacja
  
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
[email protected]

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Z wizytą u Franciszka
K. Banasiak, T. Polaszewski

Tradycji stało się zadość! Jak co roku uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej w Osięcinach wybrali się na podbój Europy.

 
W dniach 25 maja a 1 czerwca 2017 roku, 40-osobowa grupa osięcińskich gimnazjalistów wraz z opiekunami p. Ewą Staniszewską, p. Ireną Zakrzewską i p. Krzysztofem Banasiakiem udała się na wycieczkę do Włoch. Utrwalenie wiedzy z zakresu historii i kultury starożytnego Rzymu było jednym z głównych celów tegorocznej wyprawy.
Nasz hotel znajdował się w malowniczej miejscowości San Mauro A Mare na Riwierze Adriatyckiej, dlatego gorące przedpołudnie pierwszego dnia naszej wycieczki było zarezerwowane na świetną zabawę na przyhotelowej plaży. Po południu spacerowaliśmy po promenadzie miasta, smakowaliśmy prawdziwej włoskiej pizzy i lodów.
Kolejne dni przyniosły nam jeszcze większą dawkę emocji i wzruszeń. Sobotę i niedzielę spędziliśmy w wiecznym mieście Rzym. Zwiedziliśmy takie miejsca, jak Piazza Navona, Fontanna Czterech Rzek, Fontanna Di Trevi, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, czy popularne w kręgach światowej mody Hiszpańskie Schody. Podziwialiśmy też Rzym antyczny z Panteonem, Placem Weneckim, Kapitolem, Forum Romanum, czy Koloseum.
Niedzielne zwiedzanie rozpoczęliśmy od udziału w prowadzonym przez Papieża Franciszka nabożeństwie Anioł Pański. Watykan z Bazyliką św. Piotra i okalającymi go budynkami z wiadomych względów był dla nas bardzo ważnym punktem wyprawy. Z niezwykłą uwagą i skupieniem przyglądaliśmy się ogromnych rozmiarów rzeźbom i malowidłom, ukazującym dzieje świętych i ludu chrześcijańskiego. Wszyscy uczniowie, co warto nadmienić, bez choćby najmniejszej zachęty ze strony nauczycieli, poświęcili dłuższą chwilę na modlitwę i kontemplację przed grobem jednego z najwybitniejszych Polaków, św. Jana Pawła II.
Kolejne dni pobytu we Włoszech przeznaczyliśmy na rozrywkę. W poniedziałek wybraliśmy się do największego we Włoszech parku rozrywki Mirabilandia, który oferuje ponad 40 wodnych, lądowych, a nawet powietrznych atrakcji. Wszyscy, uczniowie mieli tam zapewnioną sporą dawkę humoru i adrenaliny. Wtorek spędziliśmy w parku Italia w Miniaturze, zawierającym makiety najpopularniejszych obiektów Włoch i Europy.
Naszą wycieczkę po włoskiej ziemi zakończyliśmy rejsem do
Wenecji. Obserwowaliśmy przemieszczające się po wąskich kanałach miasta gondole i tramwaje wodne. Podziwialiśmy wenecką infrastrukturę. Zwiedziliśmy także najważniejsze weneckie obiekty, tj. Most Westchnień, Pałac Dożów, czy Bazylikę św. Marka
Szczęśliwi, opaleni, a przede wszystkim pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do kraju. O tym, że podróże uczą nie trzeba przekonywać nikogo, dlatego już dziś myślimy nad celem przyszłorocznej wyprawy.


Krzysztof Banasiak

 

 

 
 
 
 
 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska