Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Pedagog
  Biblioteka
  Rada Rodziców
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
[email protected]

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Z wizytą u Franciszka
K. Banasiak, T. Polaszewski

Tradycji stało się zadość! Jak co roku uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej w Osięcinach wybrali się na podbój Europy.

 
W dniach 25 maja a 1 czerwca 2017 roku, 40-osobowa grupa osięcińskich gimnazjalistów wraz z opiekunami p. Ewą Staniszewską, p. Ireną Zakrzewską i p. Krzysztofem Banasiakiem udała się na wycieczkę do Włoch. Utrwalenie wiedzy z zakresu historii i kultury starożytnego Rzymu było jednym z głównych celów tegorocznej wyprawy.
Nasz hotel znajdował się w malowniczej miejscowości San Mauro A Mare na Riwierze Adriatyckiej, dlatego gorące przedpołudnie pierwszego dnia naszej wycieczki było zarezerwowane na świetną zabawę na przyhotelowej plaży. Po południu spacerowaliśmy po promenadzie miasta, smakowaliśmy prawdziwej włoskiej pizzy i lodów.
Kolejne dni przyniosły nam jeszcze większą dawkę emocji i wzruszeń. Sobotę i niedzielę spędziliśmy w wiecznym mieście Rzym. Zwiedziliśmy takie miejsca, jak Piazza Navona, Fontanna Czterech Rzek, Fontanna Di Trevi, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, czy popularne w kręgach światowej mody Hiszpańskie Schody. Podziwialiśmy też Rzym antyczny z Panteonem, Placem Weneckim, Kapitolem, Forum Romanum, czy Koloseum.
Niedzielne zwiedzanie rozpoczęliśmy od udziału w prowadzonym przez Papieża Franciszka nabożeństwie Anioł Pański. Watykan z Bazyliką św. Piotra i okalającymi go budynkami z wiadomych względów był dla nas bardzo ważnym punktem wyprawy. Z niezwykłą uwagą i skupieniem przyglądaliśmy się ogromnych rozmiarów rzeźbom i malowidłom, ukazującym dzieje świętych i ludu chrześcijańskiego. Wszyscy uczniowie, co warto nadmienić, bez choćby najmniejszej zachęty ze strony nauczycieli, poświęcili dłuższą chwilę na modlitwę i kontemplację przed grobem jednego z najwybitniejszych Polaków, św. Jana Pawła II.
Kolejne dni pobytu we Włoszech przeznaczyliśmy na rozrywkę. W poniedziałek wybraliśmy się do największego we Włoszech parku rozrywki Mirabilandia, który oferuje ponad 40 wodnych, lądowych, a nawet powietrznych atrakcji. Wszyscy, uczniowie mieli tam zapewnioną sporą dawkę humoru i adrenaliny. Wtorek spędziliśmy w parku Italia w Miniaturze, zawierającym makiety najpopularniejszych obiektów Włoch i Europy.
Naszą wycieczkę po włoskiej ziemi zakończyliśmy rejsem do
Wenecji. Obserwowaliśmy przemieszczające się po wąskich kanałach miasta gondole i tramwaje wodne. Podziwialiśmy wenecką infrastrukturę. Zwiedziliśmy także najważniejsze weneckie obiekty, tj. Most Westchnień, Pałac Dożów, czy Bazylikę św. Marka
Szczęśliwi, opaleni, a przede wszystkim pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do kraju. O tym, że podróże uczą nie trzeba przekonywać nikogo, dlatego już dziś myślimy nad celem przyszłorocznej wyprawy.


Krzysztof Banasiak

 

 

 
 
 
 
 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska