Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Zawody sportowe

19.11.2014 w sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyły się finały gimnazjady powiatu radziejowskiego w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział drużyny z PG w Topólce, PGP w Radziejowie i z naszej szkoły. Pierwszy mecz rozegrały zespoły dziewcząt z PG Topólka i PG Osięciny.

Po pełnej emocji na początku, sportowej grze nasza drużyna pokonała gości z sąsiedniej gminy 14:6. Drugi mecz to już gra pomiędzy drużynami chłopców naszego gimnazjum i PGP z Radziejowa. Początek spotkania i pierwsza połowa nie układały się po naszej myśli. Chłopcy zaczęli spotkanie bardzo nerwowo, dlatego też schodziliśmy z boiska po 15 minutach gry jako przegrywający. W drugiej połowie trzeba było gonić wynik. Udało się. W ostatnich 3 minutach wyrównaliśmy a już z gwizdkiem końcowym schodziliśmy jako zwycięzcy z wynikiem 11:9. W trzecim meczu zagrały dziewczyny z PG w Topólce i PGP z Radziejowa. Nabywszy doświadczenia z pierwszego spotkania drużyna z Topólki stawiła sportowy opór. Nie trwał on jednak długo. Do głosu doszły, po paru minutach, zawodniczki z Radziejowa i one wygrały. Ostatni mecz finałów to spotkanie pomiędzy drużynami dziewcząt z PG w Osięcinach i PGP w Radziejowie. Jak można było przewidzieć pierwsza połowa to wyrównana walka. Druga to już zdecydowana przewaga dziewcząt z Osięcin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 18 : 6 dla Osięcin. Życzymy powodzenia na zawodach we finałach rejonu Włocławka.