Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Pedagog
  Biblioteka
  Rada Rodziców
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
gimosieciny@wp.pl

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

"Wizyta" - XIX edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego - Dyktando 2019
E. Staniszewska, T. Polaszewski
      Bohaterem XIX edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego w Osięcinach był młodzieniec z Chociebuża, którego niepohamowana żądza nicnierobienia wygnała z domu, aby odwiedzić przyjaciela z Trzebieży, który od niedawna mieszkał w wielokondygnacyjnym budynku.


      W tegorocznych zmaganiach o tytuł mistrza ortografii dnia 27 marca 2019 roku wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum z: Morzyc, Brześcia Kujawskiego, Kościelnej Wsi, Piotrkowa Kujawskiego, Pocierzyna i Osięcin.
      Miło nam poinformować, że tytuł Mistrza Ortografii zdobył Krystian Koziński z Osięcin (opiekun - p. Aneta Ratajczyk). Tytuł Wicemistrza wywalczyły uczennice: Izabela Wawrzyniak z Brześcia Kujawskiego (opiekun - p. Beata Stawska - Kostrzak) oraz Oliwia Olczak z Osięcin (opiekun - p. Anna Jezierska). Na trzecim miejsce znalazły się ex aequo uczennice: Katarzyna Bartczak z Piotrkowa Kujawskiego (opiekun - p. Marianna Kucharska), Oliwia Lewandowska (opiekun - p. Ewa Staniszewska) oraz Natalia Araszewska z Witowa (opiekun - p. Grażyna Ostrowska).
Wyróżnienia wywalczyli: Sylwester Woźniak z Brześcia Kujawskiego  (opiekun - p. Izabela Paczkowska - Mendasik), Marcin Walczak z Kościelnej Wsi (opiekun p. Elżbieta Czapska) oraz Michał Woźnica z Pocierzyna (opiekun - p. Katarzyna Kempara).
      Cieszy nas fakt, że tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mimo iż uczniowie mieli nie lada problem, by poradzić sobie z bardzo trudnymi zawiłościami polskiej ortografii, to chętnie wzięli udział w rywalizacji, która była dla nich niecodzienną lekcją posługiwania się poprawną polszczyzną.
      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania za wkład włożony w przygotowanie uczniów. Zwycięzcy natomiast zostali nagrodzeni książkami, a mistrz otrzymał także pamiątkową statuetkę.
      Konkurs przygotowały i przeprowadziły: p. Aneta Ratajczyk, p. Ewa Staniszewska, p. Irena Zakrzewska. Autorem tegorocznego dyktanda była pani Ewa Staniszewska. Nad przebiegiem konkursu czuwał dyrektor Szkoły Podstawowej w Osięcinach - pan Andrzej Polaszek, który osobiście powitał wszystkich uczestników i życzył im sukcesów w trudnych potyczkach ortograficznych.
      Zwycięzcom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przybycie i zapraszamy do nas za rok.

Ewa Staniszewska
Irena Zakrzewska
     
 

 
 
 
 
 
  

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska