Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Pedagog
  Biblioteka
  Rada Rodziców
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
gimosieciny@wp.pl

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
T. Polaszewski
    22 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum w Osięcinach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 i pożegnanie absolwentów.


     Spotkanie poprowadził dyrektor szkoły p. Andrzej Polaszek. Obecni byli wicedyrektor p. Andrzej Rosiński, wicedyrektor p. Grażyna Kamionka, wójt gminy Osięciny p. Jerzy Izydorski, proboszcz parafii ks. Piotr Dziurdziński, przewodnicząca Rady Rodziców p. Hanna Maćkowiak, a także przedstawiciele Rady Gminy, nauczyciele, wychowawcy, rodzice, pracownicy szkoły, uczniowie.
     Rozdane zostały nagrody książkowe za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce ( w tym również nagrody wójta), osiągnięcia w sporcie, wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego, a także listy gratulacyjne dla rodziców.
     W przemówieniu dyrektor szkoły podsumował dziesięć miesięcy wytężonej pracy. Podkreślił, że był to "wyjątkowo trudny rok, w którym nie raz trzeba było stawić czoła różnym trudnościom i wyzwaniom związanym z wprowadzeniem reformy oświaty. Wkrótce po włączeniu oddziałów gimnazjalnych w strukturę szkoły podstawowej, zaczęliśmy prace nad integracją zarówno zasobów ludzkich jak i technicznych. Podłączyliśmy centralne ogrzewanie pod piece kotłowni podstawówki, co przyniosło znaczne oszczędności. Poza tym przenieśliśmy tak zwaną kuchnię gimnazjum bliżej auli, a na jej miejscu powstał gabinet stomatologiczny. Mamy zainstalowany szybki internet.
     W tym roku szkolnym nasi uczniowie osiągali znaczące sukcesy w licznych konkursach i zawodach sportowych. Gratuluję wszystkim uczniom wyników w nauce na miarę swoich możliwości, jesteśmy z Was bardzo dumni.
     Słowa podziękowania kieruję do wszystkich rodziców, którym zależy na dobru naszej szkoły, na budowaniu jej pozytywnego wizerunku. dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie.
     W tym miejscu dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym, za wzorową pracę i wspaniałą atmosferę. Praca z Wami jest dla mnie ogromnym zaszczytem, ale i pouczającym doświadczeniem.
     Chciałbym bardzo podziękować tym z Was, którzy po 30-tu paru latach pracy, podjęli decyzje o przejściu na emeryturę. Jest to pani Bożena Szachuła: pracownik obsługi, dwie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: p. Henryka Bobrzycka i p. Danuta Wochna oraz dwie matematyczki: p. Bożena Jankowska i p. Barbara Pikuła. Dziękuję Wam za ciężką pracę włożoną w wychowanie młodego pokolenia. Dziękuję za sumienność na każdym stanowisku, odwagę i determinację, za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje, za serdeczność i przyjaźń. Dziękuję za wszystkie te cechy, które składają się na rzetelne wypełnianie misji kształtowania młodego pokolenia, za miłość niełatwą - bo miłość do szkoły. Niech skromne bukiety będą wyrazem wdzięczności całej społeczności szkolnej".
     Na zakończenie dyrektor życzył Gronu Pedagogicznemu i wszystkim uczniom udanych wakacji "i to nie tylko tych zasłużonych, wyczekiwanych, słonecznych, ale przede wszystkim ... prawdziwych! Wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny".
 

 
 
 
 
 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska