Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Pedagog
  Biblioteka
  Rada Rodziców
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
gimosieciny@wp.pl

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa

Dzień Bezpiecznego Internetu
T. Polaszewski

6 lutego 2018r. już po raz czternasty w  Polsce i ponad 100 krajach obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego  wykorzystywania sieci przez młodych użytkowników. Od początku, organizatorem wydarzenia w Polsce  jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: "Tworzymy kulturę szacunku w sieci?" Szacunku, który jest ważną wartością w stosunku do swojej osoby, w  relacjach interpersonalnych,  świecie realnym i cyberprzestrzeni.

     W Szkole  Podstawowej  w Osięcinach, już po raz kolejny zorganizowano obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W jego ramach realizowany był projekt "Jak być bezpiecznym w internecie?", pod opieką p. Anety Wojtkowskiej, p. Jolanty Małeckiej, p. Agnieszki Matkowskiej. Zaangażowali się w niego uczniowie klas IV-V należący do koła medialnego oraz uczestniczący w zajęciach terapeutycznych z pedagogiem.

     W styczniu i lutym uczniowie klas I-VII i II-III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w internecie, cyberprzemocy, hejtu, które prowadzili nauczyciele informatyki: p. Jolanta Małecka, p. Tomasz Zieliński oraz  pedagog szkolny p. Agnieszka Matkowska.  Powyższa tematyka była  poruszana również podczas zajęć pozalekcyjnych.

     W czwartkowe popołudnie (1.02.)  uczniowie klas IV-V wzięli udział w warsztatach plastycznych podczas, których nauczyli się wykonywać lapbooki. Ich tematyka dotyczyła: bezpiecznego internetu, portali społecznościowych, gier komputerowych, popularnych aplikacji. Warsztaty prowadziły: p. Aneta Wojtkowska, p. Agnieszka Matkowska. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali swoje lapbooki. Zostały one wyeksponowane na holu szkoły.

     Kolejnym przedsięwzięciem była VI edycja szkolnego  konkursu wiedzy o bezpiecznym internecie "Bądź bezpieczny w internecie", dla dzieci z klas I - II Odbył się on 5 lutego 2018r., a zorganizowały go p. Agnieszka Matkowska i p. Aneta Wojtkowska.  Tematyka konkursu  dotyczyła wiedzy o zagrożeniach, jakie niesie internet oraz  podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z sieci. Składał  się on z pięciu  rund,  podczas których drużyny rozwiązywały zadania.  Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:  p. Zofia Polaszek, p. Agnieszka Młotkowska, p. Aneta Wojtkowska.

      Wyniki rywalizacji klas przedstawiają się następująco:

  I miejsce - klasa Ib (w składzie: Maria Ilecka, Michał Gromadzki, Jan Jędrzejewski)

     II miejsce - klasa Ia (w składzie: Martyna Trawińska, Bartosz Guźlewski)

     III miejsce - klasa IIa (w składzie: Julia Rogalska, Maciej Nowakowski, Kacper Szczepaniak).

     Uczestnicy konkursu otrzymali  drobne nagrody rzeczowe oraz dyplomy dla klas.  

          Z kolei 6 lutego 2018r. miało miejsce  podsumowanie projektu edukacyjnego "Jak być bezpiecznym w internecie"? Z tej okazji uczniowie klas 0-VI obejrzeli przedstawienie profilaktyczne "Jak rozsądnie korzystać z komputera"?, w wykonaniu uczniów z klasy 5b, pod kierunkiem: p. Jolanty Małeckiej, p. Anety Wojtkowskiej, Agnieszki Matkowskiej. Przedstawienie dotyczyło bardzo ważnej kwestii nadmiernego korzystania z internetu przez młodych użytkowników. Spektakl wzbogaciły prezentacje multimedialne i krótkie filmiki dotyczące podstawowych zasad korzystania z internetu oraz kilku rad jak mądrze korzystać z sieci.

                                                                                       Agnieszka Matkowska

 

 
 
 
 
 
 
 
 

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska