Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Koncepcja Pracy Szkoły
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Profilaktyka
  Pedagog
  Świetlica
  Biblioteka
  Program wychowawczy szkoły
  Rada Rodziców
  Plan pracy szkoły
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
  Rekrutacja
  
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
[email protected]

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa
26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych, niezależnie od wieku. Również nauczyciele języka angielskiego oraz niemieckiego z naszego gimnazjum podtrzymują tę tradycję i co roku organizują w macierzystej placówce Europejski Dzień Języków Obcych.


I tym razem było barwnie i ciekawie. Nauczyciele (p. Emilia Lewandowska oraz p. Krzysztof Banasiak) przygotowali dla uczniów szereg działań, które miały uświadomić im znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie. I tak: były plakaty propagujące różne kraje, były zwroty "dzień dobry", "do widzenia" w różnych językach. Zadanie uczniów polegało również na  przygotowaniu  plakatu o krajach europejskich oraz zgadnięciu  tytułu piosenek. Żeby nie było tak łatwo gimnazjaliści zmierzyli się także z dyktandem w języku angielskim oraz niemieckim. Najlepsi w zmaganiach ortograficznych z języka niemieckiego okazali się:
Ewa Kwiatkowska I miejsce, Aleksandra Kaczmarek II, a III Weronika Świtalska. Natomiast w języku angielskim liderem był Grzegorz Paliwoda, tuż za nim uplasowała się Oliwia Żywica, a III miejsce zdobyła Teresa Maciejewska.

Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.W roku szkolnym 2014/2015 w ramach obchodów Dnia Języków Obcych nauczyciele przygotowali quiz dla uczniów, który będzie polegał na odgadywaniu w jakim języku śpiewana jest piosenka nadawana przez szkolny radiowęzeł. Jest to konkurs międzyklasowy.

Przebieg:

26.09.2014r. szkolny radiowęzeł od 2 przerwy będzie nadawał piosenki śpiewane w językach z całego świata. Członkowie poszczególnych klas odgadują jaki to język i zapisują na kartce. Konkurs trwa do przerwy po 5 godzinie lekcyjnej. Odpowiedzi należy dostarczyć  po 6 godzinie lekcyjnej do p. Krzysztofa Banasiaka.

Zwycięży klasa, która odgadnie prawidłowo największą liczbę piosenek.

Konkurs włączony jest do Extra Klasy 2015.

Jednym z punktów obchodów EDJ było wykonanie przez uczniów dekoracji sal lekcyjnych informacjami na temat różnych krajów europejskich. Poniżej prezentujemy uczniowskie pomysły.

Europejski Dzień Języków - European Day of Languages w 2008 roku obchodzony był przez szkoły w całej Europie po raz 8. Jest święto językowej różnorodności i uczenia się języków, ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku. W Europie funkcjonuje ponad 200 różnych języków. Dzisiaj w szczególności skoncentrowaliśmy swoją uwagę na dwóch językach norweskim i hiszpańskim. Jest to związane z udziałem naszej szkoły w polsko-norwesko-hiszpańskim projekcie Comenius, w ramach, którego uczniowie i nauczyciele spotkają się w różnych miejscach Europy, gdzie będą mieli okazję bliżej poznać języki krajów partnerskich. W Europie funkcjonuje ponad 200 różnych języków. Dzisiaj w szczególności skoncentrowaliśmy swoją uwagę na dwóch językach norweskim i hiszpańskim. Jest to związane z udziałem naszej szkoły w polsko-norwesko-hiszpańskim projekcie Comenius, w ramach, którego uczniowie i nauczyciele spotkają się w różnych miejscach Europy, gdzie będą mieli okazję bliżej poznać języki krajów partnerskich. Działania uczniów w tym dniu były bardzo wszechstronne. Na drzwiach każdej klasy widniała sentencja pochodzenia norweskiego lub hiszpańskiego w oryginalnej wersji językowej wraz z tłumaczeniem na język polski. Uczniowie klas 3 stanęli w szranki w konkursie „Różnorodność językowa – bogactwem Europy”. Centralnym punktem uroczystości było spotkanie uczniów w auli szkoły. Najpierw zapoznali się oni z faktami dotyczącymi języków: hiszpańskiego i norweskiego, posłuchali dialogów przeprowadzonych w tych językach. Posłuchaliśmy wspólnie muzyki rodem z Norwegii i obejrzeliśmy paso doble rodem z Hiszpanii w wykonaniu naszych gimnazjalistów. W końcu przyszedł czas na prezentacje przygotowanych przez klasy plakatów, przedstawiających znane osoby z Norwegii i Hiszpanii. Enrique Iglesias i Antonio Banderas byli bezkonkurencyjni. Najwięcej radości przyniosły uczniom prezentacje piosenek i tańców norweskich norweskich i hiszpańskich. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w przygotowanie całej uroczystości oraz przedstawione prezentacje. To dzięki Wam obchody tej uroczystości w naszej szkole miały sens. Nie zapominajcie o tym, że nauka języków może być również dobrą zabawą. Ha det bra! Adios! Zespół koordynujący obchody Europejskiego Dnia Języków: Agnieszka Młotkowska, Małgorzata Hejman, Beata Drybs, Irena Zakrzewska, Maciej Dzioba.

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska