Jesteś na stronie Publicznego Gimnazjum w Osięcinach


  Dodaj do ulubionych
  Poleć stronę innym
  Wyślij e-mail
Menu główne
  Strona główna
  Historia
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Samorząd
  Zestawy Podręczników
  Plan lekcji
  Uczniowie
  Pedagog
  Biblioteka
  Rada Rodziców
  Konsultacje nauczycielskie
  Przyjaciele szkoły
Przydatne linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
WŁOCŁAWEK
EDUSEEK
INTERKLASA
EDUKACJA
GIMNAZJUM
STRONA PROJEKTU COMENIUS
BEZPIECZNY INTERNET
E-TWINNING

Nasz adres

Publiczne Gimnazjum
im. Ziemi Kujawskiej
ul. Traugutta 1
88-220 OSIĘCINY
Tel. (054) 265 02 60
gimosieciny@wp.pl

Przedmioty
  Język polski
  Język angielski
  Język niemiecki
  Historia
  WOS
  Biologia
  Chemia
  Geografia
  Matematyka
  Technika
  Informatyka
  Fizyka
  Religia
  W-F
  Zajęcia artystyczne
  Muzyka
  Edukacja dla bezpieczeństwa
26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych, niezależnie od wieku. Również nauczyciele języka angielskiego oraz niemieckiego z naszego gimnazjum podtrzymują tę tradycję i co roku organizują w macierzystej placówce Europejski Dzień Języków Obcych.


I tym razem było barwnie i ciekawie. Nauczyciele (p. Emilia Lewandowska oraz p. Krzysztof Banasiak) przygotowali dla uczniów szereg działań, które miały uświadomić im znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie. I tak: były plakaty propagujące różne kraje, były zwroty "dzień dobry", "do widzenia" w różnych językach. Zadanie uczniów polegało również na  przygotowaniu  plakatu o krajach europejskich oraz zgadnięciu  tytułu piosenek. Żeby nie było tak łatwo gimnazjaliści zmierzyli się także z dyktandem w języku angielskim oraz niemieckim. Najlepsi w zmaganiach ortograficznych z języka niemieckiego okazali się:
Ewa Kwiatkowska I miejsce, Aleksandra Kaczmarek II, a III Weronika Świtalska. Natomiast w języku angielskim liderem był Grzegorz Paliwoda, tuż za nim uplasowała się Oliwia Żywica, a III miejsce zdobyła Teresa Maciejewska.

Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.W roku szkolnym 2014/2015 w ramach obchodów Dnia Języków Obcych nauczyciele przygotowali quiz dla uczniów, który będzie polegał na odgadywaniu w jakim języku śpiewana jest piosenka nadawana przez szkolny radiowęzeł. Jest to konkurs międzyklasowy.

Przebieg:

26.09.2014r. szkolny radiowęzeł od 2 przerwy będzie nadawał piosenki śpiewane w językach z całego świata. Członkowie poszczególnych klas odgadują jaki to język i zapisują na kartce. Konkurs trwa do przerwy po 5 godzinie lekcyjnej. Odpowiedzi należy dostarczyć  po 6 godzinie lekcyjnej do p. Krzysztofa Banasiaka.

Zwycięży klasa, która odgadnie prawidłowo największą liczbę piosenek.

Konkurs włączony jest do Extra Klasy 2015.

Jednym z punktów obchodów EDJ było wykonanie przez uczniów dekoracji sal lekcyjnych informacjami na temat różnych krajów europejskich. Poniżej prezentujemy uczniowskie pomysły.

Europejski Dzień Języków - European Day of Languages w 2008 roku obchodzony był przez szkoły w całej Europie po raz 8. Jest święto językowej różnorodności i uczenia się języków, ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku. W Europie funkcjonuje ponad 200 różnych języków. Dzisiaj w szczególności skoncentrowaliśmy swoją uwagę na dwóch językach norweskim i hiszpańskim. Jest to związane z udziałem naszej szkoły w polsko-norwesko-hiszpańskim projekcie Comenius, w ramach, którego uczniowie i nauczyciele spotkają się w różnych miejscach Europy, gdzie będą mieli okazję bliżej poznać języki krajów partnerskich. W Europie funkcjonuje ponad 200 różnych języków. Dzisiaj w szczególności skoncentrowaliśmy swoją uwagę na dwóch językach norweskim i hiszpańskim. Jest to związane z udziałem naszej szkoły w polsko-norwesko-hiszpańskim projekcie Comenius, w ramach, którego uczniowie i nauczyciele spotkają się w różnych miejscach Europy, gdzie będą mieli okazję bliżej poznać języki krajów partnerskich. Działania uczniów w tym dniu były bardzo wszechstronne. Na drzwiach każdej klasy widniała sentencja pochodzenia norweskiego lub hiszpańskiego w oryginalnej wersji językowej wraz z tłumaczeniem na język polski. Uczniowie klas 3 stanęli w szranki w konkursie „Różnorodność językowa – bogactwem Europy”. Centralnym punktem uroczystości było spotkanie uczniów w auli szkoły. Najpierw zapoznali się oni z faktami dotyczącymi języków: hiszpańskiego i norweskiego, posłuchali dialogów przeprowadzonych w tych językach. Posłuchaliśmy wspólnie muzyki rodem z Norwegii i obejrzeliśmy paso doble rodem z Hiszpanii w wykonaniu naszych gimnazjalistów. W końcu przyszedł czas na prezentacje przygotowanych przez klasy plakatów, przedstawiających znane osoby z Norwegii i Hiszpanii. Enrique Iglesias i Antonio Banderas byli bezkonkurencyjni. Najwięcej radości przyniosły uczniom prezentacje piosenek i tańców norweskich norweskich i hiszpańskich. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w przygotowanie całej uroczystości oraz przedstawione prezentacje. To dzięki Wam obchody tej uroczystości w naszej szkole miały sens. Nie zapominajcie o tym, że nauka języków może być również dobrą zabawą. Ha det bra! Adios! Zespół koordynujący obchody Europejskiego Dnia Języków: Agnieszka Młotkowska, Małgorzata Hejman, Beata Drybs, Irena Zakrzewska, Maciej Dzioba.

2003 © GZK Osięciny Admin - Agnieszka Młotkowska